Drugi numer “Nowościownika” Muzeum Książki Dziecięcej

Szanowni Państwo!

Oddajemy w Państwa ręce drugi numer „Nowościownika”. Mamy nadzieję, że lektura pierwszej edycji newslettera Muzeum Książki Dziecięcej Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego była dla Państwa interesująca.

Co miesiąc dzielimy się z Państwem przede wszystkim recenzjami oraz notami na temat nowości książkowych. W dziale Aktualności przedstawiamy kilka relacji z istotnych dla książki dziecięco-młodzieżowej w Polsce wydarzeń. Końcówka roku 2020 obfitowała w konkursy literackie. W grudniu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku”, z którego przedstawiamy werdykty jurorskie. Parę słów piszemy także o konkursie „Dobre Strony” oraz o plebiscycie blogerów i blogerek „Lokomotywa”.

Newsletter kierujemy przede wszystkim do osób zajmujących się bibliotekarstwem, nauczycielstwem, pedagogiką, promujących dobrą książkę dla dzieci i młodzieży, a także animujących czytelnictwo dzieci i młodzieży.

Mamy nadzieję, że sygnał nadawany przez nas do Państwa nie pozostanie bez odzewu i nasłuchiwać będziemy wieści z różnych zakątków Polski. Chcielibyśmy, aby Państwo mogli współtworzyć z nami „Nowościownik”. Być może jest książka, której recenzję chętnie byście Państwo przeczytali, a może na jakieś niedawne wydarzenie warto zwrócić uwagę większemu gronu odbiorców. Chętnie o tym napiszemy.

Życzymy owocnej lektury tego i następnych numerów „Nowościownika”,

Zespół Muzeum Książki Dziecięcej