Dotyczy:

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
02-960 Warszawa
tel.: 22 423 57 55
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Dyskusyjny Klub Książki w Wilanowie

Kto: Wilanowska Biblioteka Publiczna

Co: Dyskusyjny Klub Książki

Kiedy: środa, 9 luty, godz. 18:00

Kiedy: środa, 23 luty, godz. 18:00

Gdzie: Sala Działań Twórczych Biblioteki, ul. Kolegiacka 3

Zapisy: wilanow@bibliotekawilanowska.pl lub tel. 22 423 57 55

Mroźny i nieprzewidywalny pogodowo luty przynosi ze sobą długie wieczory. Nic tylko usiąść z książką i zagłębić się w lekturę. A potem wziąć udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki.

W środę 9 lutego o godz. 18:00 będziemy rozmawiać o książce Ałbeny Grabowskiej “Matki i córki”. Relacja 4 pokoleń kobiet, których nie oszczędzało życie. Prababka w ślad za mężem udała się na Sybir. Babka była więźniarką nazistowskiego obozu koncentracyjnego, w którym stała się królikiem doświadczalnym Matka musiała samotnie wychowywać dziecko w niełatwej rzeczywistości PRL-u. Córka nie zna przeszłości swojej rodziny. Nie rozumie milczenia, tajemnic i braku miłości. Pisarka zabiera Czytelnika do świata niełatwych relacji, wielkiej siły kobiet oraz traum przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

O “Prince Polonia” Maxa Cegielskiego podyskutujemy 23 lutego również o godz. 18:00. Opowiadająca o latach transformacji w Polsce powieść, to historia Radka, Janka, Magdy. Zmieniająca się rzeczywistość, ciemne interesy, szmuglerka, a w tle Azja oraz nostalgia za latami osiemdziesiątymi. Powieść oparta na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce, w czasie gdy kształtował się nowy ustrój i gospodarka w Polsce.

Spotkania zorganizowane we współpracy z Instytutem Książki.