Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

al. Solidarności 90
e-mail: biblioteka@bpwola.waw.pl

Działamy w Bibliotece na Woli!

11 maja otworzyliśmy siedem placówek naszej Biblioteki. Można już odwiedzać wszystkie filie mieszczące się przy al. Solidarności 90 (Wypożyczalnię nr 32, Bibliotekę Komiksowo oraz III Czytelnię Naukową), Bibliotekę nr 10 przy Wolskiej, Odolankę, Bibliotekę nr 11 Na Kole oraz Wypożyczalnię nr 73 przy ul. Żytniej.

W pierwszych dwóch dniach działania naszych filii odwiedziły nas 1324 osoby. Wypożyczyliśmy 2896 materiałów, zwrócono ich 3635, zarezerwowano on-line 764 pozycji z naszego katalogu i przybyło nam 10 nowych czytelników. Bardzo nas to cieszy!

O tym, jak wygląda dzisiejsza rzeczywistość w naszych Bibliotekach opowiedziała Faktowi nasza Dyrektor Anna Grędzińska. Musieliśmy wprowadzić szereg rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo zarówno naszym pracownikom, jak i czytelnikom. Dziękujemy wszystkim, którzy podeszli do tego ze zrozumieniem i stosują wszystkie środki ostrożności.

Z oczywistych względów nie możemy teraz wrócić do organizacji spotkań ani wydarzeń w naszych Bibliotekach. Ale i na to nasi kreatywni Bibliotekarze znaleźli sposób. Czytają on-line dzieciakom książki i wiersze, organizują spotkania klubów dyskusyjnych, robią wirtualne wystawy, publikują inspiracje do działań plastycznych,a nawet uczą języków obcych za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

A tak wyglądały nasze statystyki w 2019 roku:

Infografika

Jesteśmy dla Was!