Zero waste culture. Dzień domeny publicznej

Tradycyjnie styczeń jest świętem domeny publicznej. Wraz z początkiem nowego roku dzieła kolejnych twórców zasilają zasób dobra wspólnego, z którego wszyscy możemy swobodnie korzystać. Domena publiczna to rosnąca z roku na rok część kultury, z której każdy może korzystać nie pytając nikogo o zgodę. W 2019 roku do domeny publicznej dołączyły dzieła m.in. architekta Adolfa Szyszko Bohusza, filmowca Siergieja Eisensteina czy antropolożki Ruth Benedict.

Z tej okazji Centrum Cyfrowe zaprasza wszystkich na wydarzenie “Zero waste culture. Dzień domeny publicznej”, które odbędzie się w dniu 25 stycznia 2019, godz. 15.00 – 21.00 w siedzibie FINA (Wałbrzyska 3/5). Będzie to szansa, aby przyjrzeć się bliżej, czym jest domena publiczna, do czego może nam służyć i czemu warto o nią dbać. W programie: cztery warsztaty, debata z udziałem twórców oraz spektakl improwizowany Klubu Komediowego bazujący na zasobach z domeny publicznej. W rozmowie udział wezmą Misia Furtak, Kobas Laksa i Krzysztof Goliński z kolektywu PanGenerator. Szczegółowy program znajduje się na tutaj

Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny, na część warsztatową i na program wieczorowy obowiązują ZAPISY.

Liczba miejsc ograniczona (warsztaty odbędą się w 15 osobowych grupach).

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Cyfrowe we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Wikimedia Polska, Koalicją Otwartej Edukacji, Fundacją Nowoczesna Polska i Creative Commons Polska.