Dotyczy:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Powstańców Śląskich 17
01-381 Warszawa
tel.: 22 666 17 68
e-mail: sekretariat@e-bp.pl

E-podpis w bemowskiej bibliotece

Ograniczenie zużycia papieru, ekologia, wygoda, szybkość – takie są zalety nowego sposobu podpisywania dokumentów w bemowskiej Bibliotece Publicznej, która jako pierwsza w Polsce wdrożyła procedurę e-podpisu we wszystkich placówkach.

Początkowo odbyło się pilotażowe testowanie tabletu graficznego do podpisu elektronicznego przy zapisie do biblioteki, następnie w miarę upływu czasu rozwiązanie to zostało systematycznie wprowadzane do pozostałych 10 filii.

Nowe możliwości dostępne przy zastosowaniu tabletów otworzyły przed naszą biblioteką świadczenie zupełnie nowej jakości usług i znacząco przyczyniły się, w zgodzie z najnowszymi trendami, do unowocześniania naszej instytucji kultury. Czytanie nigdy nie było wygodniejsze! – mówi dyrektor Anna Fiszer-Nowacka.

Chodziło też o to, aby działania wygodne dla nowego użytkownika, były również możliwie jak najbardziej przyjazne środowisku. Elektroniczne podpisywanie dokumentów jest też w pełni bezpieczne, ponieważ nowoczesna technologia e-podpisu rejestruje takie same unikatowe dane podpisującego jak tradycyjny podpis. E-podpis zostaje umieszczony na karcie zapisu i dalej w bazie danych Biblioteki. Rozwiązuje to również problem wyszukiwania kart zapisu w składnicy akt, i ułatwia proces pobierania tych danych, jak również przechowywania danych papierowych.