Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Powstańców Śląskich 17
e-mail: sekretariat@e-bp.pl

E-podpis w bemowskiej Bibliotece

Ograniczenie zużycia papieru, ekologia, wygoda, szybkość – takie są zalety nowego sposobu podpisywania dokumentów w bemowskiej Bibliotece Publicznej.

Rozpoczęliśmy pilotażowe testowanie tabletu graficznego do podpisu elektronicznego przy zapisie do naszej Biblioteki. Chcemy, aby nasze działania były możliwie jak najbardziej przyjazne środowisku. Ponadto nowe możliwości, dostępne przy zastosowaniu tabletów, otwierają przed naszą placówką świadczenie zupełnie nowej jakości usług i znacząco przyczyniają się ich unowocześniania

Podpisywanie dokumentów na tablecie jest nie tylko ekologiczne i wygodne. Jest też w pełni bezpieczne, ponieważ nowoczesna technologia e-podpisu rejestruje takie same unikatowe dane podpisującego jak tradycyjny podpis.

E-podpis zostanie umieszczony na karcie zapisu i umieszczony w bazie danych Biblioteki. Pilotaż został rozpoczęty w Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 119 przy Gen. Pełczyńskiego 28C.