Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Ferie zimowe “Podróż z książką do tajemniczych krain” w Wilanowie

Macie ochotę przeżyć wspaniałą przygodę podczas ferii zimowych? Lubicie książki, jesteście ciekawi świata a podróże sprawiają Wam radość? W takim razie nie może Was zabraknąć na naszych zajęciach.

Zapraszamy na szybki przegląd najważniejszych informacji dotyczących zajęć w czasie ferii:

Co: Zajęcia “Podróż z książką do tajemniczych krain”

Dla kogo: dzieci w wieku  6-11 lat

Kiedy: 10-14 lutego (I tura) oraz 17-21 lutego (II tura) godzina 11:00-14:00

Gdzie: Biblioteka na ul. Kolegiackiej 3 (I piętro)

Liczba miejsc: 15 na turę

Zapisy: pod numerem telefonu 22 423 57 55 oraz osobiście w Bibliotece

Koszt: bezpłatne

Książki: Barroux “Rozgwiazdo, gdzie jesteś?”, “Morza i oceany”, Melissa Castrillon “Najdzielniejsza mała Min”, Antoine Guiloppe “Zakochana Akiko”, Anna Castagnoli “Złota klatka”, Jorn Lier Horst “Operacja wyspa”, Benji Davies “Cudowna wyspa dziadka”, Sylvia Vanden Heede “Felek i Tola na wyspie”, Aleksandra i Daniel Miezielińscy “Mapy”, Daniel Defoe “Przypadki Robinsona Cruzoe”, Susie Hodge “Góry”, Bernadette McDonald “Ucieczka na szczyt”, Nigel Shepherd “Wspinaczka skałkowa”.

Co na Was czeka:

Wspaniałe wyspy, pełne tajemnic kontynenty, morza i oceany, kryjące w sobie zagadki i nieznane skarby. Pełen zapachów i smaków Daleki Wschód, wysokie, pokryte śniegiem szczyty, ciemne tonie morskie i słony nieprzewidywalny dom orek, wielorybów, delfinów oraz innych zwierząt. To wszystko czeka na Was podczas ferii w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wilanów. W czasie spotkań będziemy zwiedzać podwodny świat, podróżować po Chinach i Japonii. Odwiedzimy pewnego rozbitka, mieszkającego na bezludnej wyspie i wraz z alpinistami wyruszymy na górskie szczyty. Dowiemy się jak przetrwać w ekstremalnych warunkach, co potrzebne jest, by zacząć przygodę ze wspinaczką. Zagłębimy się w świat podwodnej fauny i flory i poznamy kulturę Dalekiego Wschodu. Naszym książkowym wyprawom będą towarzyszyć rozgrywki gier planszowych, warsztaty plastyczne, pokazy filmowe oraz świętowanie Dnia Kota, Walentynek i karnawału. Nie zabraknie oczywiście aktywności fizycznej w postaci wyjścia na kręgle.

Zabierzcie ze sobą wygodne ubranie i obuwie, smaczne kanapki i coś pysznego do picia, dobry humor i dużą dozę ciekawości. Czekamy na Was w Bibliotece przy ul. Kolegiackiej 3 od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-14:00. Razem przeżyjmy tę niezwykłą przygodę!