Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: biblioteka@bprembertow.waw.pl

Gawędy na Gawędziarzy w Rembertowie

Daj się uwieść opowieści i weź udział w wydarzeniach realizowanych w ramach projektu “Gawędy na Gawędziarzy”. Już jesienią w rembertowskiej bibliotece odbędą się warsztaty sztuki opowiadania historii, a także spektakle, które zabiorą słuchaczy do fantastycznego świata  mitów, bajek i podań ludowych.

Słowo mówione – choć żyjemy w erze obrazu – nadal ma moc. Pozwala nam wyrażać myśli, uczucia, kreować świat i historie. Udowodni to projekt “Gawędy na Gawędziarzy”.

Biblioteka zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach opowiadania historii “Mapy i ścieżki opowieści”. Jarosław Kaczmarek – zawodowy opowiadacz, współzałożyciel Grupy Studnia oraz współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania wprowadzi kursantów do świata artystycznego storytellingu. W czasie 4 spotkań będzie można rozwinąć umiejętności tworzenia i prezentacji opowieści tak artystycznych, jak i tych codziennych.  Kurs kierowany jest do licealistów, studentów, rodziców i wszystkich osób, które chcą nauczyć się pięknie snuć opowieści.

Warsztaty odbędą się 26 września, 3, 10 i 17 października w godz. 18:00 – 20:00. Obowiązują zapisy.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia kursu.

Na projekt składają się także wydarzenia artystyczne kierowane do dzieci oraz dorosłych.

Dorośli wezmą udział w dwóch spektaklach narracyjnych. Karawana Opowieści zabierze słuchaczy do świata folkloru i legend. 12 października o godz. 19:00  wystąpi z opowieściami “O diabłach, zbójcach i czarownicach”, a 26 października o godz. 19:00  “O kobietach mądrych i przewrotnych”. Po przedstawieniach będzie można wziąć udział we wspólnym opowiadaniu historii za pomocą kart opowieści.

Dla dzieci biblioteka przygotowała cztery spotkania z zawodowymi opowiadaczami.  Karawany Opowieści będzie można posłuchać 12 i 26 października o godz. 10:00 oraz 6 listopada o godz. 17:00. Dzieci usłyszą bajki polskie, nordyckie i brytyjskie. Jarosław Kaczmarek wystąpi dla dzieci 19 października o godz. 17:00 i zaprezentuje bajki afrykańskie.

Wszystkie wydarzenia odbędą się z w Bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8.

Zapraszamy.

Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa.