Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 – “Fantasmagoria”

ul. Młynarska 35a
e-mail: w14@bpwola.waw.pl

Grupa literacka “TwórcyTwórców” w Bibliotece na Woli

Słyszeliście może o legendarnym Klubie Tfurcuw? Powstał kiedy wielu z Was nawet nie myślało, że będzie kiedyś pisać…

Klub to była polska grupa literacka, skupiająca autorów piszących różne odmiany fantastyki. Jej pierwsze spotkania miały miejsce w 1981 roku  w klubie fantastyki SFAN. Młodzi pisarze przynosili na warsztaty  własne opowiadania, po czym wysłuchiwali krytyki kolegów oraz czytelników. W kolejnych latach grupa reorganizowała się, zmieniała miejsce spotkań i skład osobowy. Z klubem związanych było wielu znanych pisarzy, m.in. Jarosław GrzędowiczTomasz KołodziejczakJacek KomudaFeliks W. KresJacek PiekaraAndrzej Pilipiuk.

Chcemy nawiązać do jego formuły i powołać grupę literacką “TwórcyTwórców”, stworzyć dla niej miejsce w przestrzeni Fantasmagorii – Biblioteki, która z oddaniem zbiera i popularyzuje literaturę  fantastyczną.

Dlatego ogłaszamy nabór! Piszcie teksty, spośród których piętnaście najlepszych wybierze jury. Nad tymi tekstami będziemy pracować wspólnie, pod czujnym okiem autorów fantastyki, którzy wysłuchają, poradzą, zmotywują. Projektem będzie opiekował się Artur Olchowy – pisarz, znawca wszystkiego, co z fantastyką związane, działacz Fandomu, organizator konwentów.

Kiedy, o której godzinie, jak często? Na te pytania odpowiemy sobie wspólnie z autorami należącymi do grupy, możecie się spodziewać spotkań co najmniej dwa razy w miesiącu. Cykl kilkumiesięcznej pracy zakończymy publikacją powstałych utworów.

Przesyłajcie teksty (fantasy, stempunk, groza, space opera, lub może w innej konwencji),  zawierające do 16 000 znaków  na adres mailowy w14@bpwola.waw.pl do dnia 31 marca, w temacie: “TwórcyTwórców”.

Szczegóły w Regulaminie.

Zgoda na przetwarzanie danych – osoby niepełnoletnie

Zgoda na przetwarzanie danych – osoby pełnoletnie