Historia sztuki dla najmłodszych

Warsztaty z historii sztuki dla dzieci prowadzone przez plastyka, rękodzielnika i animatora kultury Dorotę Jankowską, mamę trzech dziewczynek. Projekt ten powstał na bazie wieloletnich doświadczeń prowadzącej przy tworzeniu warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Zaproponujemy dzieciom wejście w świat sztuki, wykonanie różnych dzieł według wizji małego człowieka – na podstawie określonego obrazu. Zrealizujemy to w formie przestrzennej wykorzystującej materiały recyklingowe, dostępne w każdym domu.

Autorka warsztatów przedstawi twórczość artystów nieco kontrowersyjnych, którzy swoją drogę kierowali wyjątkowością i byli przewodnikami dla przyszłych pokoleń, m.in. Katarzyna Kobro, Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Projekt jest realizowany w  ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – “Kultura w sieci”.

Historia sztuki dla najmłodszych – ZOBACZ WIĘCEJ