Dotyczy:

Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

ul. Gawędziarzy 8
04-401 Warszawa
tel.: 22 255 39 98
e-mail: biblioteka@bprembertow.waw.pl

III Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej

Śpiewasz? Chcesz się sprawdzić na muzycznej scenie? Weź udział w trzeciej odsłonie Rembertowskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej. Na zgłoszenia czekamy do 10 września! Zwycięzcy wystąpią przed publicznością w koncercie finałowym, 18 września.

Po rocznej przerwie w rembertowskiej bibliotece odbędzie się wydarzenie, które ma na celu promocję poezji śpiewanej, łączącej piękno słowa i dźwięków. Wykonawcy – amatorzy będą mieli okazję do zaprezentowania swojego talentu przed jury. Najlepsi nie tylko otrzymają statuetki i nagrodę w postaci indywidualnych konsultacji wokalnych, ale również wystąpią podczas koncertu finałowego tuż przed gwiazdą wieczoru – Mają Kleszcz!

Konkurs kierowany jest do osób od 13. roku życia. Udział w festiwalu może być zarówno debiutem scenicznym, jak i kolejnym etapem na wciąż amatorskiej drodze muzycznej. Otwarta formuła dopuszcza wykonywanie cudzych utworów oraz ich prezentację przy mechanicznym akompaniamencie, a także autorskie kompozycje muzyczne, własne teksty przy akompaniamencie „na żywo”.

Tradycyjnie konkurs odbędzie się w trzech etapach:

Etap IZgłoszenia uczestników przyjmowane są do 10 września 2021 r. W tym terminie należy dostarczyć nagranie jednego utworu wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia do biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8 lub przesłać na adres email: konkurs@bprembertow.waw.pl Na podstawie nagrań odbędą się eliminacje wstępne. Najlepsi otrzymają zaproszenie do zaprezentowania się w przeglądzie na żywo.

Etap IIPrzesłuchania wykonawców, zakwalifikowanych do tego etapu, odbędą się 18 września 2021 r. w sali widowiskowej biblioteki. Powołane przez organizatora jury wyłoni zwycięzców festiwalu i przyzna nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

Etap III – Podczas koncertu finałowego – 18 września 2021 r. o godz. 18:00 – zwycięzcy trzeciej edycji festiwalu zaprezentują swój talent przed szerszą publicznością (w zależności od aktualnych ograniczeń spowodowanych pandemią). Ponadto koncert będzie transmitowany online, na kanale YouTube biblioteki. Na zakończenie festiwalowych zmagań wystąpi Maja Kleszcz z repertuarem z płyty „Osiecka de Luxe”.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o przekazanie wraz z kartą zgłoszenia listy udogodnień umożliwiających udział w konkursie.

 

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

https://um.warszawa.pl