Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

al. Solidarności 90
e-mail: biblioteka@bpwola.waw.pl

“Jerzy Nowosielski. Warszawa i Mazowsze” – wystawa edukacyjna

W Holu Biblioteki przy al. Solidarności 90 można obejrzeć przygotowaną przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wesoła wystawę poświęconą wybitnemu malarzowi, rysownikowi, scenografowi, pedagogowi, filozofowi, teoretykowi sztuki i myślicielowi religijnemu. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy ikon. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 2023 rok Rokiem Jerzego Nowosielskiego.

Tekst do wystawy przygotowała Krystyna Czerni, większość fotografii pozyskano od Katarzyny Kural-Sadowskiej, pozostałe od Krystyny Czerni, Andrzeja Starmacha, Wojciecha Śladowskiego, Iwony Bal, Piotra Sawickiego, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.

Opracowanie graficzne – Iwona Bal.

Wystawę można oglądać do końca kwietnia.