Językowe perełki – zabawa językowa w Wilanowie

“Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:
(…)
Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem.”

Juliusz Słowacki “Beniowski. Pieśń 5”

Czy język nie ma przed Wami żadnych tajemnic? Macie lekkie pióro i doskonale radzicie sobie z tworzeniem ciekawych i pełnych fantazyjnych wyrażeń tekstów? A może gramatyka i ortografia to dla Was pestka? Jeśli macie w sobie żyłkę językoznawczą, nasza zabawa jest zdecydowanie dla Was!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zachęcamy do wspólnej zabawy. Od 14 do 21 lutego odwiedzaj naszą stronę internetową lub Facebooka Biblioteki. Codziennie znajdziesz tam jedną zagadkę i ciekawostkę językową. Rozwiązania wpisz w kartę zadań i przynieś ją do Biblioteki przy ul. Kolegiackiej 3. Na 5 najlepszych uczestników zabawy czekają nagrody niespodzianki i tytuł Bibliotecznego Mistrza Polszczyzny.

Powodzenia!

Kartę zadań można pobrać TUTAJ.