Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

“K”. Wystawa online prac Krystyny Kosty-Góral

Biblioteka Publiczna im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy ma przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia niezwykłej wystawy online pt. “K.”. Niezwykłej, bo łączącej w sobie zarówno sztukę, jak i poezję.

Autorką prac jest Krystyna Kosta-Góral (Hural), artystka związana ze Lwowem.

Jak sama twierdzi, poprzez swoje obrazy i teksty poetyckie “zaprasza do refleksji na temat różnych perypetii życiowych. A że działanie powinno być dynamiczne, niech to będzie refleksja nad smakiem, treścią i kolorem poezji, nie tylko tej tu obecnej”.

Link do wystawy: https://issuu.com/bppragapoludnie/docs/k_ost_

Krystyna Kosta-Góral (Hural) – Przez większość życia mieszkała we Lwowie. Jest absolwentką Szkoły Średniej nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie (1992-2002 r.). Studiowała psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w latach 2002-2006. Od 2011 roku jest członkiem plastycznej szkoły „Wrzos” przy Lwowskim Towarzystwie Miłośników Sztuk Pięknych. Jej zamiłowaniem i pasją życiową od zawsze była poezja i sztuka, dlatego też brała udział w wielu konkursach literackich i plastycznych. Jednym z ważniejszych takich zdarzeń był udział w międzynarodowej Abilimpiadzie im. dr Piotra Janaszka (olimpiada umiejętności osób niepełnosprawnych) w Koninie.

Ma na koncie także kilka publikacji, między innymi w antologii
“My Ludzie Lwowa” pod red. Teresy Kulikowicz-Dutkiewicz (2006 r.)
czy “Хорові та Вокальні твори” Mikołaja Popenko (2007 r.).
Brała udział w wystawach zbiorowych, np. wraz z członkami szkoły plastycznej “Wrzos” oraz indywidualnych tj. “Zwierciadło wyobraźni” (2011 r.), “Cztery pory roku” (2011 r.), “Świat kobiety” (2014 r). i “Boży Dar Życia” (2017 r.).