Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

ul. Z. Romaszewskiego 19
e-mail: sekretariat@bibliotekabielany.waw.pl

“Karaluchy pod poduchy” – Wystawa prac Karoliny Kucharskiej

Bielańska Biblioteka zaprasza na wystawę rysunków Karoliny Kucharskiej pt. Karaluchy pod poduchy, którą można obejrzeć w Galerii Biblioteki do połowy kwietnia.

Karaluchy pod poduchy praca Karoliny Kucharskiej

Karolina Kucharska

Studentka III roku Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. “Karaluchy pod poduchy” to indywidualna wystawa, prezentująca jej prace realizowane w pracowni rysunku prof. Tomasza Malinowskiego i mgr Katarzyny Dyjewskiej. Z przymrużeniem oka i swobodą rysunkowego gestu, przywodzącego na myśl malarstwo Neue Wilde, eksploruje znaną z popkultury estetykę filmu grozy, motywy klasycznych baśni oraz zabaw dziecięcych, tworząc autoironiczne prace o frustracji, strachu i macierzyństwie.

Prace studentów i pracowni ASP w Warszawie prezentowane są w ramach programu partnerskiego tej uczelni i Biblioteki.

prof Tomasz Milanowski

prof Tomasz Milanowski i Katarzyna Dyjewska