Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

Klub Młodego Ilustratora – warsztaty plastyczne online na Mokotowie

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI zaprasza do uczestnictwa w warsztatach plastycznych online w ramach akcji “Zima w mieście 2021”.

4 stycznia (poniedziałek) godz. 12.00 – warsztaty plastyczne inspirowane ilustracjami J.M. Szancera (dzieci 6+, młodzież);
 W czasie zajęć, dzieci i młodzież stworzą obrazy w stylu J.M. Szancera. Po krótkiej prezentacji ilustracji i lekturze fragmentu książki, spróbują swoich sił twórczych w dziedzinie obrazowania opowieści, które przeczytamy. Na zajęcia prosimy przygotować kartkę białego papieru brystolu formatu A3, pióro lub cienkopis czarny, farby, pędzle z ostrym czubkiem mniejsze i większe, wodę w kubeczku.

5 stycznia (wtorek) godz. 12.00 – warsztaty plastyczne inspirowane ilustracjami B. Butenki (dzieci 6+, młodzież);
Bohdan Butenko zaliczany jest do grona mistrzów ilustracji. Jego charakterystyczna kreska i bohaterowie są unikatowi i definiują styl artysty. W “Klubie Młodego Ilustratora” przybliżymy jego technikę artystyczną i spróbujemy swoich sił twórczych obrazując przeczytane opowieści. Potrzebne będą kartki białego brystolu formatu A4 (lub A3), pisak czarny, zwykły lub marker, kolorowe kredki – najlepiej olejne pastele.

7 stycznia (czwartek) godz. 12.00 – warsztaty plastyczne inspirowane ilustracjami E. i P. Pawlaków, M. Oklejak, M. Strzałkowskiej (dzieci 6+, młodzież);
Galeria polskich ilustratorów tworzących dla dzieci i młodzieży jest ogromna. Wybraliśmy z niej kilku współcześnie tworzących, aby poznać ich techniki artystyczne. Na zajęciach spróbujemy swoich sił twórczych w dziedzinie sztuki plastycznej obrazującej opowieści, które przeczytamy. Do zajęć potrzebne będą: kartki brystolu formatu A3, kolorowe papiery z gazet lub jednolite, różne kawałki kolorowych skrawków materiałów i włóczek lub nici, klej, nożyczki (można też korzystać z innych rzeczy, jak np. koralików, suchych kwiatów, liści, guzików itp.).

Zapisy on-line: www.mbddim.pl przez kalendarz wydarzeń
Wiek uczestników: 6+
Czas trwania: 1h
Forma spotkania: on-line (na platformie Zoom)