Dotyczy:

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a
02-621 Warszawa
tel.: 22 646 46 49
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

K’nex – twórcze budowanie dla początkujących na Mokotowie

Zapraszamy dzieci w wieku powyżej ośmiu lat na zajęcia, podczas których przekażemy uczestnikom zasady działania różnych mechanizmów, napędów oraz elementów sterowania. Spotkania organizujemy w trybie stacjonarnym (w bibliotece) lub za pośrednictwem łączy Internetowych na platformie Zoom. Wszystko  zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju i związanych z nią obostrzeń.

Podczas zajęć stacjonarnych, z zestawów klocków K’Nex, wykonamy konstrukcje o różnych poziomach trudności. Na początku od najłatwiejszych, które umożliwiają budowę prostych urządzeń bez napędu. Potem zajmiemy się bardziej skomplikowanymi z napędem ręcznym, elektrycznym, wodnym oraz wiatrowym. Na koniec poznamy modele sterowane przy pomocy nieskomplikowanego oprogramowania.

Zajęcia w trybie online, rozpoczniemy krótką teoretyczną prezentacją, a skończymy budową prostego modelu. Użyjemy materiałów naturalnych i surowców wtórnych (np. sznurek, pudełka kartonowe, zużyte butelki i słomki po napojach). Zajęcia mają na celu pobudzenie w dzieciach zainteresowań technicznych oraz świadomość ekologiczną.

Cykl zajęć trwa trzy miesiące (do 25 lutego). Pierwsze spotkanie (online) już 3 grudnia o godzinie 15.00. Uwaga! W grudniu pracujemy w trybie online.
Liczba miejsc jest ograniczona (grupa 5-cio osobowa). Wymagana jest rejestracja online na stronie www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń).

K'nex - twórcze budowanie dla początkujących