Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

K’nex – twórcze budowanie na Mokotowie

K’NEX to zestawy klocków, które pozwalają na zbudowanie niezwykłych konstrukcji, maszyn i pojazdów. Tworzenie każdej budowli daje okazję do wyjaśnienia rożnych zjawisk fizycznych, poprzez krótkie pokazy i eksperymenty. Dziecko może więc rozwijać prostą wiedzę techniczną, wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne.

Cykl zajęć obejmuje:
– podstawy budowania z klocków KNEX,
– proste maszyny – np. wiatrak, samochód,
– proste konstrukcje architektoniczne – np. most,
– wykorzystanie energii elektrycznej, słonecznej, wiatrowej,
– sterowanie i programowanie zbudowanych urządzeń za pomocą paneli sterujących KNEX i komputera.

Zajęcia realizowane są w mieszanym trybie nauczania (stacjonarny, online). Pierwsze odbędą się w bibliotece 17 września, o godzinie 17.00.

Uwaga! Przed zajęciami stacjonarnymi, w celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, należy zapoznać się z zasadami uczestnictwa w spotkaniu.

Data: czwartki, godzina 17.00, warsztaty realizowane są w cyklu od 17 września do 26 listopada.
Terminy spotkań stacjonarnych: 17 września, 1 października, 8 października, 29 października, 5 listopada, 26 listopada. Pozostałe czwartkowe zajęcia realizowane są on-line na platformie Zoom.

Zapisy na stronie www.mbddim.pl
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a, 02-621 Warszawa

Twórcze budowanie