Dotyczy:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

ul. J. Słowackiego 19 a
01-592 Warszawa
tel.: 22 832−23−67
fax: 22 832-23-67
e-mail: administracja@bpzoliborz.pl

Koncert Laureatów Drugiego Żoliborskiego Konkursu Recytatorskiego im. Joanny Kulmowej

21 i 22 maja zakończyły się przesłuchania do Drugiego Żoliborskiego Konkursu Recytatorskiego im. Joanny Kulmowej o zasięgu ogólnowarszawskim. W konkursie udział wzięli uczniowie warszawskich szkół podstawowych, którzy recytowali wybrane utwory w trzech kategoriach wg podziału na klasy: 1-3, 4-6 i 7-8. Przesłuchaliśmy ponad 100 kandydatów! 

Na uroczystą Galę Laureatów zapraszamy 22 czerwca do Społecznego Domu Kultury Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
przy ul. Słowackiego 19A o godzinie 15:00. Podczas Gali poznamy zwycięzców konkursu oraz osoby wyróżnione.

 

plakat promujący drugi zoliborski konkurs recytatorski im. joanny kulmowej. obraz przedstawiający joannę kulmową w granatowej ramce, logotypy instytucji: urzędu miasta warszawa żoliborz, instytucji kultury miasta stołecznego warszawy i biblioteki publicznej w dzielnicy żoliborz m.st. warszawy, warszawskiej spółdzielni mieszkaniowej wsm 100 lat, fundacja joanny kulmowej i jana kulmy, oraz napisy: joanna kulmowa, 25.03.1928 - 17.06.2018, Drugi Żoliborski Konkurs Recytatorski im. Joanny Kulmowej, gala laureatów odbędzie się 22 czerwca 2024 roku o godzinie 15.00 w społecznym domu kultury warszawskiej spółdzielni mieszkaniowej przy ul. słowackiego 19a

 

Dzieci Kulmowej – Kulmowa Dzieciom” to wieloletni projekt promocji czytelnictwa wśród dzieci. Jego głównym założeniem jest upowszechnianie wiedzy i kultury. Ponadto kształtowanie postaw społecznych dzieci i młodzieży oraz edukacja w oparciu o twórczość Joanny Kulmowej. Mamy nadzieję, że upowszechniając kulturę i piękno żywego słowa, pobudzimy młode pokolenie do aktywnych poszukiwań repertuarowych oraz przygotowania do twórczego, zaangażowanego uczestnictwa w kulturze. Poprzez inspirowanie uczniów do poznawania i prezentacji twórczości poetyckiej pragniemy przede wszystkim przyczynić się do integracji środowiska nauczycieli wszystkich szkół zaproszonych do udziału w Konkursie oraz społeczności lokalnej.  

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w podróży do krainy słów, myśli i obrazów wyobraźni polskiej poetki, Joanny Kulmowej.

 

Drugi Żoliborski Konkurs Recytatorski im. Joanny Kulmowej

Konkurs o zasięgu ogólnowarszawskim pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz. 

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz oraz Społeczny Dom Kultury Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Współpraca i wsparcie: Fundacja Joanny Kulmowej i Jana Kulmy.

W konkursie udział wzięli uczniowie warszawskich szkół podstawowych. Konkurs został wpisany do wykazu Kuratorium Oświaty w Warszawie. Tym samym uczniowie klas 8 otrzymają dodatkowe punkty na świadectwach szkolnych.

Jury:

  • Przewodnicząca: Małgorzata J. Berwid – pisarka, pedagożka i scenarzystka.
  • Dorota Bałuszyńska-Srebro – pisarka, reżyserka teatrów dziecięcych i młodzieżowych.
  • Wojciech Wysocki – aktor i lektor, pierwszy siostrzeniec J.J. Kulmów.
  • Jakub T. Wolski – dyplomata i urzędnik państwowy oraz pomysłodawca konkursu.
  • Monika Wellmann – kuzynka Jana Kulmy.
  • Krzysztof Wiśniewski – Dyrektor Teatru Komedia.
  • Małgorzata Kocot – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.
  • Paweł Świętorecki – Dyrektor Społecznego Domu Kultury Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.