Konferencja: Literatura czasu wojny. W kręgu “Sztuki i Narodu”

Zapraszamy na konferencję zatytułowaną Literatura czasu wojny. W kręgu „Sztuki i Narodu”. Odbędzie się ona 2 października br. o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28 (sala konferencyjna w gmachu im. Stanisławów Kierbedziów).

ekrany Kopczyski

Konferencji towarzyszyć będzie nowa odsłona wystawy Onufry Kopczyński życiorys niedokończony zorganizowanej przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Program Konferencji:

• Dr Maciej Motas Kultura i sztuka w myśli narodowo-radykalnej lat 30. XX w.
  • Michał Gniadek-Zieliński Recepcja poglądów Onufrego Bronisława Kopczyńskiego w twórczości poetów „Sztuki i Narodu”.
  • Arkadiusz Miksa Dwudziestolecie międzywojenne w koncepcjach artystów z kręgu „Sztuki i Narodu”.
  • Dr hab. Karol Samsel Doświadczenie wojny i okupacji w twórczości grupy „Sztuka i Naród”.

Prowadzenie – Agnieszka Bejnar-Bejnarowicz

Zapraszamy!