Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Nr 51

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: biblioteka51@bprembertow.waw.pl

III Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski “Kocham Poezję – Wiosna”

W ramach Światowego Dnia Poezji w sali widowiskowej Biblioteki, 21 marca odbył się finał III Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego “Kocham poezję – Wiosna”. Konkurs swoim honorowym patronatem objęła Burmistrz Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy – Agnieszka Kądeja. Współorganizatorami wydarzenia były Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy oraz Przedszkole nr 423 w Warszawie.

W wyniku wewnątrzprzedszkolnych eliminacji zorganizowanych przez Przedszkole nr 158, 160, 243, 376, 423 i Niepubliczne Przedszkole “Kubuś Puchatek i Przyjaciele” do finału konkursu zakwalifikowało się 23 przedszkolaków. Przed licznie zgromadzoną publicznością i komisją konkursową zaprezentowali najpiękniejsze wiersze polskich poetów o tematyce wiosennej. Atmosfera podczas konkursu była wspaniała, a poziom jaki reprezentowały dzieci był naprawdę imponujący. Każde wystąpienie było nagradzane gromkimi oklaskami.

Trudu wyłonienia laureatów w kategoriach dzieci 5 i 6 letnich podjęła się Komisja w składzie: Agnieszka Kądeja – Burmistrz Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, Monika Sochacka – Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji dla Dzielnicy Rembertów, Agnieszka Niemyjska – Dyrektor Domu Kultury “Wygoda”, Robert Jasiński – Dyrektor Domu Kultury “Rembertów”, Anna Sajnog – Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, Mirona Drewnowa – przyjaciółka Biblioteki, reprezentująca Rembertowską Akademię Seniora.

Ciekawy repertuar oraz wysoki i wyrównany poziom wykonawców sprawiły, że jurorzy nie mieli łatwego zadania, aby wyłonić zwycięzcę. Tak naprawdę zasługiwał na to każdy z uczestników. Po burzliwych naradach ogłoszono wyniki.

W kategorii wiekowej 5-latków nagrodzono:

I miejsce Jan Bzom

II miejsce Wojtek Ocipiński

III miejsce Matylda Więckowska

W kategorii 6-latków nagrodzono:

I miejsce  Oliwia Żbikowska

II miejsce Weronika Sułkowska

III miejsce Stefania Junko

Każdy z młodych uczestników finału otrzymał nagrodę oraz dyplom, upamiętniający miłe chwile spędzone w bibliotece.