Dotyczy:

Czytelnia Naukowa Nr IV

ul. Wiktorska 10
02-587  Warszawa
tel.: 22 845 19 89
e-mail: dcn@bpmokotow.waw.pl

Kopernik, jakiego nie znamy – spotkanie autorskie

16 marca ⋰ godz. 1800 ⋰ Wiktorska 10

W 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika Czytelnia Naukowa nr IV (ul. Wiktorska 10) zaprasza gorąco na spotkanie autorskie z Piotrem Łopuszańskim wokół książki “Mikołaj Kopernik. Nowe oblicze geniusza” (wypożycz u nas) 🪐

Autor zweryfikował wszystkie dostępne fakty, dotarł do dokumentów, przejrzał biografie astronoma, poznał realia epoki, w której żył Kopernik. W świetle badań i poszukiwań zaproponował nowe spojrzenie na wiele spornych kwestii. Na spotkaniu opowie nam o swoich ustaleniach. Dzięki temu spotkaniu możemy odkryć Kopernika na nowo!

Czego możemy się spodziewać?

Odpowiedzi na pytania:
🌍 Co jest prawdą w jego życiorysie?
🌞 Kim był wszechstronnie uzdolniony toruńczyk?
🌍 Prawdy o domniemanym romansie.
🌞 O święceniach kapłańskich.

A wszystko bez hipotez i spekulacji.

Zapraszamy wszystkich zaciekawionych i żądnych przygód intelektualnych na wydarzenie miary przewrotu kopernikańskiego!

Piotra Łopuszańskiego w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Z wykształcenia filozof. Studiował także polonistykę i historię sztuki. Pisarz, publicysta, autor kilkunastu książek, m.in. “Sławni ludzie, Gustaw Holoubek. Filozof bycia”, trylogii “Warszawa literacka”, “Pan Samochodzik jego autor”, “PRL w stylu pop”, kilku poszerzonych biografii Bolesława Leśmiana. Autor licznych artykułów. Publikuje od 1991 r.

Mamy nadzieję, że autor przybliży nam nowe oblicze geniusza, a czytelnicy i sympatycy jego pisarstwa i tym razem się nie zawiodą.

📅 16 marca, godz. 1800
🏫 Czytelnia Naukowa nr IV, ul. Wiktorska 10

Plakat zapraszający na spotkanie autorskie. Poza tekstem zawartym w artykule widać z prawej strony w półkolu fragment okładki książki, z częściowo widocznym portretem Mikołaja Kopernika. Po środku pełny czarno-biały portret Kopernika. na dole logotypy biblioteki mokotowskiej i herb Warszawy.