Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Kosmiczne wydarzenia na Żoliborzu

“To jeden mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. Słowa te wypowiedział Neil Armstrong 20 lipca 1969 r., schodząc z lądownika “Eagle” na grunt księżycowy. Wkrótce potem przyłączył się do niego Buzz Aldrin. Dwójka ta spędziła na powierzchni Księżyca w sumie 21 godzin. Trzeci astronauta Michael Collins pozostawał na orbicie w statku dowodzenia “Columbia”.

W związku z obchodami 50. rocznicy lądowania na Księżycu przypadającej na ten rok, Biblioteka Publiczna Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zaprasza na cykl rocznicowych wydarzeń edukacyjnych dla młodszych i starszych fanów galaktyki pod tytułem “Apollo na Księżycu”!

W lipcu odbędą się dwa wydarzenia w Czytelni Pod Sowami przy ul. Zajączka 8:
* 19 lipca (piątek) o godzinie 19:00  Wykład dr. Ryszarda Kozieła “Wehikuł czasu” – prezentacja i spotkanie wspomnieniowe, połączone z prezentacją zdjęć, filmików oraz solidną dawką wiedzy o układzie słonecznym. Nie zabraknie też komentarza, dotyczącego ówczesnej sytuacji politycznej.
* 20 lipca (sobota) od godziny 16:00-19:00  Warsztaty “Ale kosmos!” – warsztaty plastyczne dla dzieci, przygotowywane przez pracownię KartON.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu kulturalno-oświatowego Miejsca Aktywności Lokalnej w Czytelni Pod Sowami.