Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Powstańców Śląskich 17
e-mail: sekretariat@e-bp.pl

Książka interaktywna – nowy projekt bemowskiej Biblioteki

Fantastyka czy kryminał? To czytelnik wybiera, na co ma ochotę i nadaje charakter opowieści… Interaktywna książka to nowy projekt bemowskiej Biblioteki. Zapraszamy w literacką podróż z opowieścią “Król i  kat”.

Literacki świat, który został stworzony w naszej książce interaktywnej, wybierają czytelnicy i przechodzą do kolejnej części. To bardzo popularna forma czytania w ostatnim czasie i chcemy nią podążyć – podkreśla dyrektor bemowskiej biblioteki Anna Fiszer-Nowacka.

Pierwsza interaktywna książka w bemowskiej bibliotece – „Złota godzina” – ujrzała światło dzienne 3 maca br., w Międzynarodowy Dzień Pisarza. W ten sposób biblioteka chciała uczcić obchody tego dnia, zachęcając swoich użytkowników do wspólnego świętowania przez wkroczenie w fascynujące zawiłości zdań, akapitów i odkrywania tajemnicy leżącej u podstaw tworzenia tekstów literackich. Fabuła interaktywnej książki rozwija się dzięki przechodzeniu do kolejnych fragmentów opowieści. Na końcu każdego z nich znajduje się co najmniej jeden link umożliwiający wybór dalszego przebiegu historii. To czytelnik decyduje, w jaki sposób skończy się ta opowieść.

Materiał tekstowy opatrzony jest wyjątkowymi rysunkami. Zarówno teksty, jak i rysunki przygotowuje jedna z naszych zdolnych i kreatywnych bibliotekarek – Elżbieta Petrykowska. – Uwielbiam dzielić się słowem i wyobraźnią z innymi. Po premierze „Złotej godziny” otrzymałam wiele pozytywnych opinii, jak również konkretnych sugestii. Wszystkie brałam pod uwagę i zapragnęłam stworzyć kolejną małą literacką hybrydę – mówi z uśmiechem Ela z Punktu Bibliotecznego nr 143.

Ukazały się już trzy części najnowszej opowieści – “Król i kat”. Zachęcamy do lektury i współtworzenia opowieści zgodnie z indywidualnym wyborem.

Król i kat cz.1

Król i kat cz.2