Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

KSIĄŻKA ROKU 2022 Polskiej Sekcji IBBY

Wiele atrakcji na Tynieckiej 40a przed wybraniem laureatów

Finał konkursu Książka Roku 2022, którego organizatorem jest Polska Sekcja IBBY, zbliża się wielkimi krokami! Zanim poznamy laureatów nagrodzonych w kategorii graficznej i literackiej, zapraszamy na warsztaty i Dyskusyjny Klub Książki Dziecięcej i Młodzieżowej PS IBBY.

3 grudnia (sobota) godz. 11:00-12:30

Książki warte polecenia! Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat

Zainspirowani tekstami i ilustracjami z książek nominowanych do nagrody Książka Roku 2022 PS IBBY, wykonamy własne prace plastyczne, przenosząc na papier to, co będzie dla nas najważniejsze. Będzie to też doskonała okazja do rozmów o technikach i różnorodnych warsztatach pracy twórców/artystów.

Na warsztaty zapraszamy do Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40a w Warszawie. Zapisy: klik tutaj

5 grudnia (poniedziałek) godz. 17:00-18:30

Książki warte polecenia! Warsztaty dla młodzieży

Zainspirowani tekstami nominowanymi do nagrody Książka Roku 2022 PS IBBY, porozmawiamy o wyborach czytelniczych młodzieży i o tym, co czytać oraz skąd czerpać wiedzę o książkach.

Na warsztaty zapraszamy do Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40a w Warszawie. Zapisy: klik tutaj

10 grudnia (sobota) godz. 17:00-18:30

#9 Dyskusyjny Klub Książki Dziecięcej i Młodzieżowej PS IBBY

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Dziecięcej i Młodzieżowej Polskiej Sekcji IBBY, którego tematem będą nominacje literackie i graficzne w Konkursie Książka Roku 2022 PS IBBY.

Poprowadzą je przewodniczące jury literackiego – Ewa Gruda i graficznego – Joanna Olech.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. Zapisy: klik tutaj

Podczas każdego spotkania odbywać będzie się tłumaczenie na język migowy. Oferujemy również wsparcie dla osób ze szczególnymi potrzebami.

O Nagrodzie Polskiej Sekcji IBBY – „Książka Roku”

Celem konkursu, zgodnie ze statutem międzynarodowego stowarzyszenia IBBY, jest promocja wartościowej literacko i artystycznie książki dla dzieci. Konkurs realizowany jest co roku. Polska edycja konkursu to odpowiednik podobnych, realizowanych przez narodowe sekcje IBBY. Nagradzani są współcześnie żyjący rodzimi twórcy, a konkurs odnosi się wyłącznie do książek opublikowanych w Polsce.

W konkursie na „Książkę Roku”, ustanowionym w 1988 r., Polska Sekcja IBBY przyznaje nagrody w 3 kategoriach:

– pisarz (dwie równorzędne nagrody – za książkę dla dzieci i za książkę dla młodzieży, tekst dotąd niepublikowany)

– ilustrator (dwie równorzędne nagrody – za książkę obrazkową oraz za ilustracje i koncepcję graficzną, ilustracje dotąd niepublikowane, tekst może być wznowieniem lub przekładem z języka obcego)

– upowszechnianie czytelnictwa – tu nagrody otrzymują osoby fizyczne lub prawne, działające wyjątkowo aktywnie na rzecz upowszechniania czytelnictwa i promocji książki dla młodego czytelnika.

Konkurs Książka Roku 2022 Polskiej Sekcji IBBY został dofinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Sponsor: Psychologia Edukacyjna

Partnerzy: Fundacja Polki Mogą Wszystko, Nowa Era, Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Dzielnicy Mokotów

Patroni medialni: Kosmos dla Dziewczynek, Książki. Magazyn do czytania, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, Miesięcznik Nowe Książki, Świerszczyk dla dzieci, Kwartalnik Ryms

Ambasadorzy w blogosferze: CzyTa Maja, Karmione Kulturą, Georgina Gryboś – Literacka Kavka, Maki w Giverny, Mała czcionka, Strefa Psotnika, Mosty z Książek

Plakat promujący wydarzenia. Na górze na niebieskim tle tekst: Książki warte polecenia! 3 grudnia, godz. 11:00-12:30 warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat 5 grudnia, godz. 17:00-18:30 warsztaty dla młodzieży Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40a, Warszawa Dyskusyjny Klub Książki dla Młodych 10 grudnia, godz. 17:00-18:30 na platformie Zoom; Na dole na tle rozłożonej książki tekst: KSIĄŻKA ROKU 2022 PS IBBY Obowiązują zapisy! więcej informacji: www.ibby.pl. Na dole logotypy.