Dotyczy:

Multicentrum

ul. Porajów 14
03-188 Warszawa
tel.: 22 614 60 70
e-mail: mc@e-bp.pl

Lato w mieście w Multicentrum

Serdecznie zapraszamy na lato w mieście – lipiec 2019.

W ofercie do wyboru są zajęcia: 

KLOCKI

Konstrukcje rozmaitych budowli z klocków K’Nex z wykorzystaniem energii słonecznej i silników elektrycznych. Poznajemy budowę i działanie prostych mechanizmów jak przekładnie, dźwignie, koła i osie. Uczestnicy zajęć mają możliwość programowania i sterowania wykonanymi budowlami.  

PAPIEROWE CUDA

Zapraszamy na warsztaty plastyczne, które rozwijają wyobraźnię i poprawiają sprawność manualną. Wykorzystując różnorodne techniki plastyczne i materiały, dzieci będą samodzielnie wykonywać kartki, obrazki, figurki oraz zabawki. Zajęcia uczą współpracy, uwrażliwiają oraz dostarczają wiele radości z tworzenia oryginalnych prac. 

PRZYRODA

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia, które spędzimy w towarzystwie pani Loczek i jej uczniów. Wraz z bohaterami bajki Magiczny Autobus będziemy poznawać środowiska życia zwierząt, zgłębiać tajemnice naszej planety oraz Układu Słonecznego. W czasie spotkań będziemy rozmawiać, oglądać filmy oraz pracować przy komputerach (wymagana podstawowa umiejętność pracy przy komputerze – używanie myszki).

Tematy zajęć:

– Arktyczna przygoda

– “Raz na wozie, raz pod wodą”

– Zabawa w chowanego

– Zagubieni w kosmosie

– Dinozaury 

MUZYKA

Zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy stworzą własne kompozycje muzyczne. Celem warsztatów jest przybliżenie problematyki studyjnej, kompozytorskiej oraz aranżacyjnej w oparciu o programy muzyczne oraz wirtualne instrumenty.

BUM BUM RURKI

Bum Bum Rurki to innowacyjny instrument muzyczny. Stworzone zostały do nauki i zabawy dźwiękami. Pomagają wprowadzać dzieci w świat dźwięków, w atrakcyjny sposób uczą podstawowych zasad muzyki. Bum Bum Rurki dają szerokie możliwości zabawy, pobudzają wyobraźnię i kreatywność grających.

Tematy zajęć:

– Rytm

– Melodia

– Harmonia

– Komponowanie 

RYSUNEK

Zapraszamy uzdolnione plastycznie dzieci i młodzież na spotkania poświęcone nauce rysunku. Na warsztatach będziemy zgłębiać techniki rysowania, ucząc się jak zakomponować rysunek i wzbogacić go światłocieniem oraz opanujemy technikę oddawania proporcji przedmiotów. Rysunki “martwych natur” będziemy wykonywać ołówkiem przy sztalugach. 

GRAFIKA

Zapraszamy do uczestnictwa dzieci i młodzież w warsztatach z zakresu zastosowania grafiki dwu i trójwymiarowej oraz animacji. Istotą zajęć jest zdobycie wiedzy, umożliwiającej swobodne korzystanie z komputera i programów graficznych, jako narzędzi do kreowania rzeczywistości. Nauczymy się tę wiedzę wykorzystywać poprzez ćwiczenia praktyczne.  

ZABAWY Z GRAFIKĄ

Zestaw mniej zaawansowanych ćwiczeń graficznych 2 i 3D połączonych z zabawą w studiu plastycznym “Bolek i Lolek. Kraina wyobraźni”. Zajęcia przeznaczone są dla młodszych dzieci.
Tematy zajęć:

– Modelowanie 3D

– Pociąg – Film animowany

– Bolek i Lolek

– Komiks

– Modelowanie 3D

– Robot

– Tworzymy grę komputerową 

MALI NAUKOWCY

Wiek uczestników 6-7 lat.

Tematy zajęć:

4.07 – Doświadczenia ze światłem

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia, na których przeprowadzimy proste eksperymenty fizyczne związane z optyką. Dzięki nim poznamy takie pojęcia jak: światło, odbicie i załamanie światła, rozszczepienie światła białego itp.

11.07 -Doświadczenia z kolorami

Na zajęciach będziemy bawić się kolorami. Wykonamy doświadczenia, dzięki którym zobaczymy jak sprawić by kolory “wędrowały” , mieszały się i rozdzielały. Wiek uczestników 8-9 lat.

Zajęcia z grą Crazy Machines 3

Zabawa w Crazy Machines 3 polega na tworzeniu serii mechanizmów, działających na zasadzie domina, w których każda kolejna akcja rozpoczyna następną, doprowadzając do określonego celu. Gra oferuje duży zestaw poziomów, wymagających osiągnięcia konkretnej rzeczy, np. dostarczenia danego przedmiotu do wskazanego miejsca, czy uruchomienie określonego urządzenia. Jak to osiągniemy, zależy już tylko od nas.

4.07 – Laser i błyskawice

11.07 – Grawitacja i radio 

PIĄTKI DLA MALUCHÓW

Zajęcia z użyciem komputerów. Wymagana podstawowa umiejętność obsługi komputera (sterowanie za pomocą myszki i klawiatury). Zapraszamy młodsze dzieci do uczestniczenia w zajęciach z Misiem Bu. Miś Bu to sympatyczny bohater gier komputerowych, wraz z którym będziemy poruszać tematy związane z otaczającym nas światem. W czasie spotkań będziemy również korzystać z gier na Magicznym Dywanie, oglądać filmy czy też pracować manualnie. 

Zapisy na zajęcia rozpoczynamy 18 czerwca 2019 r.

Zgłoszenia telefoniczne lub mailowe przyjmujemy od godziny 12:30.

Program zajęć: www.multicentrum.warszawa.pl.

Zapraszamy na zajęcia!