Dotyczy:

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
02-960 Warszawa
tel.: 22 423 57 55
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Dotyczy:

Filia “Powsin” (Wypożyczalnia nr 126)

ul. Przyczółkowa 27a
02-968 Warszawa
tel.: 22 648 25 03
e-mail: powsin@bibliotekawilanowska.pl

 

 

Dotyczy:

Filia “Radosna” (Wypożyczalnia nr 133)

ul. Radosna 11
02-956 Warszawa
tel.: 22 764 82 81
e-mail: radosna@bibliotekawilanowska.pl

Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci Nr 137 “Miasteczko Wilanów”

al. Rzeczypospolitej 14
02-972 Warszawa
tel.: 22 642 24 26
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

Legimi w Bibliotece w Wilanowie

Stanisław Lem w “Powrocie z gwiazd” pisał: “Książki to były kryształki z utrwaloną treścią. Czytać można je było przy pomocy optonu. Był nawet podobny do książki, ale o jednej, jedynej stronicy między okładkami. Za dotknięciem pojawiały się na niej kolejne karty tekstu”.

Kiedyś tekst napisany przez jednego z największych pisarzy polskich był wymyśloną wizją przyszłości, dziś czytanie książek na nośnikach elektronicznych jest elementem rzeczywistości.

Ebooki zdobywają coraz większą popularność. Można zabrać je wszędzie, nie zajmują wiele miejsca w torbach ani na półkach. Pozwalają dostosować swój wygląd do preferencji czytelnika, nawet osób z problemami ze wzrokiem. Można czytać je o każdej porze dnia i nocy bez obawy o to, że zabraknie nam lektury. To ciekawa i wygodna alternatywa dla tradycyjnych książek, zwłaszcza w czasie podróży, gdzie jak wiadomo, liczy się każda ilość wolnego miejsca w walizce.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów wychodzi zatem naprzeciw wszystkim miłośnikom książek, którzy odczuwają nieodpartą potrzebę lektury w każdym miejscu i czasie. Wszystkim aktywnym czytelnikom (wypożyczającym fizyczne zbiory) oferujemy kody Legimi czyli dostęp do bazy publikacji elektronicznych pełnej nowości wydawniczych. Kody wydawane są na miesiąc. Korzystanie z platformy z naszym kodem jest bezpłatne. Wystarczy założyć konto na Legimi, pobrać kod z Biblioteki i świat literatury stoi przed nami otworem.

Regulamin korzystania z Legimi dostępny jest TUTAJ