Dotyczy:

Biblioteka Publiczna im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

ul. Wiktorska 10
02-587 Warszawa
tel.: 22 845 19 89
e-mail: dyrektor@bpmokotow.waw.pl

Literacki Dolny Mokotów

Czwarty spacer po Mokotowie

Zapraszamy na literacki spacer z Dorotą Ryst! 🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♀️

Dorota jest poetką, redaktorką, animatorką kultury. Jedną z założycielek Stowarzyszenia Salon Literacki. Od lat zajmuje się tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko), od 2017 roku prowadzi Spacery Literackie po Warszawie i okolicach.

Na spacerze będzie, rzecz jasna, o Grzesiuku, ale nie tylko! Spotkamy Pierwszą Damę Polskiej Literatury, Księcia Poetów i jednego z czołowych polskich awangardzistów. Wspomnimy „Pannę z mokrą głową” i dom, w którym było największe stężenie literatów na metr kwadratowy. Będzie „Sielanka” (i to nie jedna!), dowiemy się kto karmił ptaki w parku Promenada i skąd Baczyński wyruszył do Powstania. A to jeszcze nie wszystko – przyjdźcie i przekonajcie się sami.

📅 21 sierpnia, godz. 11:00
🏫 Ruszamy z rogu ulic Belwederskiej i Dolnej
🎫 Wstęp wolny, bez zapisów


💯 Wydarzenie organizowane we współpracy z Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w ramach obchodów stulecia powstania pierwszej wypożyczalni książek na Mokotowie.

Na jasnym tle na dole rysunek zabudowy szeregowej. Od góry tekst: lato z biblioteką; literacki Dolny Mokotów; spacer po Dolnym Mokotowie; dwudziesty pierwszy sierpnia; godzina 11. Na samej górze logotypy mokotowskiej biblioteki, Moje miasto Mokotów oraz exlibris w kształcie liter S i L.