Dotyczy:

Czytelnia nr XVII

ul. Powstańców Śląskich 17, 01-381 Warszawa
tel.: 506 874 975
e-mail: biblbem17@e-bp.pl

Mój Kawałek Zieleni na Bemowie

Warsztaty kierujemy do wszystkich młodych ludzi (wraz z rodzicem lub opiekunem), którzy chcą poznać tajniki wykonania własnych ogrodów w zamkniętych naczyniach. Chcielibyśmy, aby mieli możliwość stworzenia własnego, prawdziwego kawałka “zielonego świata”. Będzie to również doskonała alternatywa dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Uczestnicy będą mogli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu botaniki, zdobyć nowe informacje, ale również pokazać własną kreatywność. Poprzez łączenie kształtów, kolorów i gatunków będą mogli wydobyć naturalne piękno roślin bez zbędnych ozdobników oraz sztucznych form. Będzie to przestrzeń dla ich pomysłów! 

Warsztaty będą składały się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej.

W pierwszej z nich dowiecie się się o różnych ciekawych technikach uprawy roślin w szklanych naczyniach. Poznacie tajniki uprawy i prześledzicie etapy powstawania ekosystemów zamkniętych w szkle. W części praktycznej – korzystając z przygotowanych materiałów takich jak: narzędzia, rośliny, naczynia, podłoże oraz wszystkie inne elementy stworzycie własny ogród.  Mamy nadzieje, że warsztaty pozwolą na dobrą zabawę i miłe spędzenie czasu wolnego.

Projekt  jest realizowany we współpracy z fundacją Arte w ramach programu “Aktywna Warszawska Młodzież”, finansowanego ze środków m.st. Warszawy.

Zapraszamy!