Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 41

ul. W. Skoczylasa 9
e-mail: wyp41@bppn.waw.pl

„Moja Praga i nie tylko” – wystawa akwareli dr. Piotra Stefanowa

Biblioteka Publiczna im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy zaprasza na wernisaż dr. Piotra Stefanowa pt. Moja Praga i nie tylko, który zainauguruje wystawę eksponującą wyjątkowe akwarele.

W swoich dziełach malarz przedstawia kultowe praskie miejscówki, bliskie sercom mieszkańców ulice, zakamarki i podwórka. To szczególna okazja, na wystawie będzie można zobaczyć szeroki wachlarz prac niezwykłego artysty.

Wernisaż odbędzie się 4 czerwca 2024 r. o godz. 18:00 w Salonie Literackim  ks. Twardowskiego przy ulicy Skoczylasa 9 w Warszawie.

Piotr Stefanow, urodzony w 1956 r. w Warszawie. W 1984 r. ukończył studia na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. Od 1992 r. zatrudniony na Wydziale Akademii Sztuk Pięknych  w Warszawie w Katedrze Technik i Technologii Malarstwa na Podłożach Ruchomych  w Pracowni Technologii i Kopii Malarstwa XVII – XIX  wieku. Prowadzi  zajęcia z kopii malarstwa europejskiego XVII – XIX wieku i malarstwa polskiego XIX wieku. 0d 1997 r. prowadzi samodzielnie zajęcia z kopii akwareli w Gabinecie Rycin w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. W 2009 r. uzyskał stopień doktora sztuki na podstawie rozprawy doktorskiej Wybrane zagadnienia techniczne i technologiczne w twórczości akwarelisty i rysownika Zygmunta Vogla.