Biblioteka Publiczna im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

ul. Wiktorska 10
e-mail: dyrektor@bpmokotow.waw.pl

My czytamy! Czytelnia na kółkach

My CZYTAMY – czytelnia na kółkach” to aktywna forma wspierania edukacji kulturalnej międzypokoleniowej, dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Działamy na Mokotowie w IV Ogrodzie Jordanowskim, Parku Dreszera i na Polach Mokotowskich na placu zabaw w przestrzeni bezpiecznej i rekreacyjnej.

Program łączy kulturę czytania z aktywnością na świeżym powietrzu. To projekt innowacyjny, prowadzony od 2014 r przez Fundację ART już w siedmiu dzielnicach Warszawy . Za jego scenariusz i pomysł, Fundacja otrzymała w 2016 roku II NAGRODĘ EDUKACJI KULTURALNEJ w kategorii organizacje pozarządowe.
Program “MY CZYTAMY – czytelnia na kółkach” łączy pokolenia, rozwija umiejętności wzajemnej komunikacji i wymiany doświadczeń w prostej czynności – CZYTANIA.

Bo czytanie sobie nawzajem to zabawa, ŹRÓDŁO POZYSKIWANIA WIEDZY, KULTURY I PRZYJEMNOŚCI od najmłodszych do najstarszych.

Program współfinansuje Urząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Autor projektu – Fundacja ART.

Wstęp wolny!

Program ”My CZYTAMY- czytelnia na kółkach”, realizujemy w niedziele od godziny 15:00 do 17:00.

Czytelnia na kółkach