Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

05-075 Warszawa-Wesoła
e-mail: wesola@bibliotekawesola.pl

Nagroda im. Kierbedziów dla Biblioteki w Wesołej

Z radością informujemy że nasza biblioteka otrzymała Nagrodę im. Kierbedziów dla Bibliotekarzy i Bibliotek Mazowsza w kategorii „Działalność kulturalna za rok 2020.
Wyróżniono nas za organizację Rodzinnej Gry Miejskiej “Rok 1920”,  wystawę, publikację i cykl spotkań dotyczących historii Wesołej oraz budowy Traktu Brzeskiego, akcję Czytanie uskrzydla, realizowaną wspólnie z Mimbres – Pracownia Ceramiki, a także inicjatywy on-line takie jak Internetowy Wieczór Bajek.
Realizacja tych działań była bez wątpienia możliwa dzięki zaangażowaniu całej załogi ze wszystkich placówek w dzielnicy Wesoła! Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to wyróżnienie, dlatego obiecujemy że będziemy starać się jeszcze bardziej niż do tej pory.
Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy przyznaje Nagrodę im. Kierbedziów od 2005 roku. Nagroda została ustanowiona na cześć Eugenii i Stanisława Kierbedziów ze względu na to że ufundowali oni zabytkową siedzibę biblioteki.
Nagroda im. Kierbedziów dla Bibliotekarzy i Bibliotek Mazowsza w kategorii „Działalność kulturalna” za rok 2020.