Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

“Nastroje” – wystawa w Bibliotece na Żoliborzu

Zapraszamy na wystawę malarstwa zorganizowaną w Czytelni Pod Sowami przy ulicy Zajączka 8 od dnia 14 października do 8 listopada 2021 r. w godzinach otwarcia czytelni.

Beata Ignaczak

Absolwentka studiów pedagogicznych w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie, podyplomowych logopedycznych w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz podyplomowych artystycznych, na kierunku rysunek i malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Uczestniczka wielu kursów i szkoleń z zakresu malarstwa olejnego, akrylowego oraz akwareli. Uczestniczka i organizatorka plenerów malarskich, wystaw i wernisaży. Założycielka galerii „Smaki Sztuki” w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Leśnej Polanki. Członek twórczej grupy „Aspekt”, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

Elżbieta Popławska

Ukończyła studia podyplomowe Malarstwo i Rysunek na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Należy do Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Malarstwo jest jej pasją od wielu lat. Maluje w technice oleju, akwareli i akrylu. Na tej wystawie “Nastroje” zaprezentuje abstrakcyjne obrazy wykonane w technice akrylu.

Justyna Olszewska

Plastyk, organizator reklamy, pedagog, malarka. Udział w licznych wystawach własnych oraz sekcji malarskiej ZPAP OW . Projektowała i wykonała scenografie dla teatru „ART”, oferty i katalogi targów „AGPOL” w PKIN. Należy do Okręgu Warszawskiego ZPAP od 1992 r. Maluje na szkle i ceramice oraz tkaninach w technice oleju, akwareli i akrylu.
Na wystawach prezentuje obrazy, których tematem jest osobiste odbieranie rzeczywistości.