Dotyczy:

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
03-982 Warszawa
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

Noc Bibliotek na Pradze-Południe online. Zdrowy klimat na czytanie

Zapraszamy do udziału w VI edycji Nocy Bibliotek na Pradze-Południe! Tegoroczne wydarzenie będzie miało nietypowy wymiar – zostanie w całości przeniesione do sfery online.
 
Mottem wydarzenia jest “Zdrowy klimat na czytanie”. Tym zdaniem nawiązujemy do oficjalnego hasła Nocy Bibliotek (“Klimat na czytanie”) oraz myśli przewodniej festiwalu czytelniczego PRAGnienie czytaniA (“Czytaj na zdrowie”), który nie mógł się odbyć ze względu na okoliczności związane z pandemią.
 
PLAN WYDARZEŃ 10.10.2020 r.:
  • godz. 15.15 – Przedstawienie wyników Wakacyjnego Bingo Książkowego oraz informacji o konkursie „Lato z Pippi”
  • godz. 16.00 – Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepkem, autorem książek dla dzieci
    Prowadzenie: Małgorzata Kalbarczyk
  • godz. 18.00 – Warsztaty dla dzieci “Czy wszystkie “E” są złe? O czytaniu etykiet na produktach”. Prowadzenie: Magdalena Gogół-Aninowska. E460, E300… to celuloza i witamina C! Pod tajemniczymi skrótami często kryją się nazwy znanych substancji. Dzięki warsztatom dowiecie się, jak czytać etykiety produktów i nie oszaleć. 🙂 Spotkanie poprowadzi Magdalena Gogół-Aninowska, edukatorka projektu “Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy” wspierającego pracowników żłobków, przedszkoli oraz rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.
  • godz. 19.00 – Warsztaty dla dzieci “Zdrowy jak koń”! Prowadzenie: Ula Kowalczuk. Czy zjeść konia z kopytami to dobry pomysł, czy tylko synonim wielkiego głodu? O końskim zdrowiu i innych powiedzeniach związanych z tymi zwierzętami opowie hjd. Ula Kowalczuk. Mówi o sobie “koniara, której konikiem są konizmy”. Zafascynowana końmi oraz wielowiekową historią tych pięknych zwierząt w Polsce, konsekwentnie podąża śladem końskich kopyt do przeszłości, by tam odszukać źródła tradycji i obyczajów, które dotrwały do współczesności w naszym ojczystym języku.
  • godz. 20.00 – Warsztaty dla dzieci “Czego oczy nie widzą…”. Prowadzenie: Paweł Piszczałka Czy można czytać inaczej niż oczami? Oczywiście! O innych sposobach na czytanie, systemie Braille’a i substytucji sensorycznej opowie Paweł Piszczałka, popularyzator nauki i prezes fundacji NAUD.
 
GDZIE ZNAJDĘ TRANSMISJĘ? 
Transmisja ze spotkania z Grzegorzem Kasdepkem odbędzie się na Facebooku oraz kanale YouTube Biblioteki Publicznej na Pradze-Południe. Pozostałe transmisje będą dostępne wyłącznie na Facebooku.
❗️ Warsztaty są realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego m.st. Warszawy.
 
 
Plakat promujący Noc Bibliotek