Dotyczy:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

al. Solidarności 90
01-003 Warszawa
tel.: 22 838 37 91
e-mail: biblioteka@bpwola.waw.pl

Dotyczy:

Czytelnia Naukowa Nr III

al. Solidarności 90
01-003 Warszawa
tel.: 22 838 37 91
e-mail: c3@bpwola.waw.pl

Nowa odsłona Wolskich Regionaliów

Z wielką dumą i radością prezentujemy Państwu nową stronę serwisu Wolskie Regionalia, na którym publikowane są archiwalne materiały dotyczące historii dzielnicy Wola.

Strona, która znajduje się pod adresem https://wolskieregionalia.bpwola.waw.pl  została stworzona z uwzględnieniem wszystkich zasad dotyczących dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Treści, które były zamieszczone w serwisie, zostały w całości przeniesione na nową stronę. Są teraz wyświetlane w sposób bardziej przejrzysty i uporządkowany, a przeglądanie zasobów jest bardziej przyjazne dla użytkownika strony.

Ponadto system dLibra, na którym została oparta strona, jest kompatybilny z systemem FBC (Federacji Bibliotek Cyfrowych) i Europeaną – biblioteką cyfrową zajmującą się udostępnianiem dziedzictwa kulturowego i naukowego Europy w internecie. Pozwoli to nam promować nasze zbiory nie tylko na gruncie polskim, ale i europejskim. Pomoże w tym także fakt, że nowe Wolskie Regionalia dostępne są w języku polskim i angielskim.

W Nowym Roku pojawią się nowe funkcjonalności – użytkownicy będą mieli możliwość zakładania kont, dodawania tagów do materiałów, a same materiały publikowane na stronie Wolskie Regionalia będą mogły obejmować także materiały dźwiękowe, wideo oraz grafiki 3D.

Zapraszamy do odwiedzania strony – link