Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

Nowy numer “Bibliotekonu Praskiego. Magazynu Bibliotek Publicznych na Pradze-Południe”

Z wielką przyjemnością przedstawiamy nowy internetowy numer “Bibliotekonu Praskiego – Magazynu Bibliotek Publicznych na Pradze-Południe”. Niniejsze wydanie stanowi podsumowanie minionego roku. Był to czas wyjątkowo owocny dla działalności Biblioteki Publicznej na Pradze-Południe, pomimo wielu trudności związanych z pandemią koronawirusa.

Państwa uwadze szczególnie polecamy wywiad z architektem Dariuszem Śmiechowskim, który przedstawił nowe rozwiązania z zakresu projektowania nowoczesnych placówek bibliotecznych. Numer zawiera również szczegółowe artykuły dotyczące zeszłorocznych inicjatyw edukacyjno-kulturalnych: Nocy Bibliotek, gry internetowej „Śledztwo w bibliotece – wirtualny escape room”, publikacji „Przepis na książkę. Czytelnicy gotują”, akcji związanej z rozwojem wolontariatu czy też projektu „Uniwersytet Dziecięcy na Pradze-Południe” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jest i nowa rubryka – “Pasje bibliotekarzy”.

Gdzie znaleźć nowy numer Bibliotekonu?
Życzymy miłej lektury!