Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

05-075 Warszawa-Wesoła
e-mail: wesola@bibliotekawesola.pl

Obrazy w podróży – wernisaż wystawy Roberta Stolarczyka

“Obrazy w podróży” – wystawa obrazów i fotografii Roberta Stolarczyka.
Ekspozycja składa się z cyklu obrazów namalowanych na przestrzeni kilku lat oraz zdjęć tychże obrazów, wykonanych przez autora podczas rodzinnych podróży po Polsce i za granicą. Autor, wybierając się w podróż zawsze zabiera ze sobą któryś z własnych obrazów, aby znaleźć odpowiednie dla niego tło i sfotografować go w nowej, nietypowej lokalizacji. Jak się okazuje obrazy namalowane przed podróżą, doskonale wpisują się w klimat i otoczenie odwiedzanych miejsc.

Robert Stolarczyk, mieszkaniec Warszawy-Wesołej od 2004 roku.
Absolwent Wydziału Malarstwa i Rysunku ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Malarstwo, fotografia i teatr to jego największe pasje artystyczne. Autor przez kilka lat występował na deskach “Teatru 13” na warszawskiej Białołęce. Maluje od wczesnej młodości. Chociaż impasto jest jego ulubioną techniką malarską, nie ogranicza się on tylko do tej jednej metody. Cykle jego obrazów są różnorodne, często stoją one na przeciwległych biegunach, dzięki czemu autor nie daje się zaszufladkować. Wśród jego artystycznych poszukiwań są m.in. prace z kręgu abstrakcji organicznej i geometrycznej. W dorobku autora znajdują się realizacje z zakresu malarstwa sztalugowego, rysunku, fotografii, filmu wideo i plakatu teatralnego. Obecnie, jesienią 2019 r., w Warszawie trwają jednocześnie trzy jego wystawy indywidualne: w pasażu Galerii Platinum Towers przy hotelu Hilton, w lobby Atlas Tower na Ochocie oraz w siedzibie głównej Biblioteki Publicznej w Wesołej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 października 2019, o godzinie 18:30 w Bibliotece Głównej w Wesołej, ul. 1 Praskiego Pułku 31.

Prace artysty można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 8 listopada 2019.

Więcej informacji: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy
Zapraszamy!