Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: biblioteka@bprembertow.waw.pl

Odessa dla romantyków – spotkanie autorskie z Borysem Tynką w Rembertowie

Podróże, wypoczynek nad morzem, zwiedzanie starych miast, pisanie przewodników turystycznych, historia i współczesność Ukrainy – jeśli interesuje was choć jedno z wymienionych zagadnień, koniecznie weźcie udział w spotkaniu autorskim z Borysem Tynką! O Odessie dla romantyków gość biblioteki opowie w piątek 14 października o godz. 18:00.

Borys Tynka jest autorem książek o Ukrainie, certyfikowanym przewodnikiem po Odessie, w tym po miejskich katakumbach. Od dwóch lat posiada tytuł honorowego Ambasadora Odessy w Polsce. W przeddzień ataku rosyjskiego na Ukrainę przybył do ukochanego miasta i pozostał w nim przez kolejne trzy miesiące, zajmując się organizacją pomocy humanitarnej z Polski i apelowaniem w polskich mediach o wsparcie dla Ukrainy. Podczas spotkania autorskiego opowie o trudnym czasie wojny, a także przedstawi historię miejsca, które jeszcze kilka wieków temu było niewielką tatarską warownią, natomiast obecnie przyciąga swoją historią, mitami, legendami, anegdotami, pieśniami, specyfiką i kolorytem.

Spotkanie „Odessa dla romantyków” odbędzie się w sali widowiskowej biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8 i jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książek autorstwa Borysa Tynki.

Biblioteka przy ul. Gawędziarzy 8

14.10.2022 r.