Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Wilanowie

Co: Czytanie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Kiedy: 30 maja – 3 czerwca, godz. 10:00

Gdzie: placówki Biblioteki/ Urząd Dzielnicy Wilanów

Cała Polska czyta dzieciom, czytamy i my. W tym roku zapoznajemy z nowymi historiami i uczymy zarazem, ponieważ tegoroczne hasło akcji “Polscy autorzy dla klimatu” zobowiązuje. Promujemy nie tylko naszych rodzimych autorów i ich książki. Pochylamy się nad ważnym zagadnieniem, jakim są zmiany klimatyczne i prowadzenie ekologicznego trybu życia. Tłumacząc i ucząc już najmłodsze dzieci, wyrabiamy nawyki i odpowiednie postawy. Pokazujemy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem, o który należy jak najlepiej dbać.

Zakręcanie wody podczas mycia zębów, segregowanie śmieci, nie marnowanie jedzenia, sprzątanie po sobie w przestrzeni publicznej, to małe gesty, które każdy z nas może bez problemu czynić. Świadome kupowanie, wdrażanie do naszej codzienności stylu zero waste, rezygnacja z foliówek początkowo wymagają od nas skupienia, jednak z czasem nawyki wchodzą w krew.

Poprzez dobór odpowiednich książek w tej edycji staramy się uświadamiać dzieciom, że każdy z nas może i powinien dbać o środowisko. Pokazujemy jego wielką wagę i rozbudzamy pomysłowość na ekologiczne działania. A przy tym pokazujemy, jakie wspaniałe historie tworzą polscy autorzy.

W XXI edycji czytają:

30 maja – burmistrz Bartosz Wiśniakowski – ul. Kolegiacka 3