Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 114

ul. gen. T. Pełczyńskiego 28c, 01-471 Warszawa
e-mail: biblbem119@e-bp.pl

Otwarcie wybranych placówek Biblioteki na Bemowie

11 maja br. Biblioteka Publiczna na Bemowie otwiera pierwsze cztery placówki:
  • Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 38, ul. Konarskiego 6
  • Wypożyczalnię dla Dzieci i Dorosłych nr 114, ul. Powstańców Śląskich 17
  • Wypożyczalnię dla Dzieci, Dorosłych i Młodzieży, ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c
  • Punkt Biblioteczny nr 142, Spotykalnię – Bibliotekę Sąsiedzką, ul. Powstańców Śląskich 126 (Galeria Handlowa Bemowo).
Będą one czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 10:00-18:00, w soboty wszystkie placówki Biblioteki będą zamknięte.

Poniżej prezentujemy najważniejsze  informacje dotyczące obecnego funkcjonowania Biblioteki, dostępnych usług oraz obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Zasady bezpieczeństwa

✔️ Wszystkie zwracane książki i multimedia będą poddawane obowiązkowej kwarantannie w wymiarze 3 pełnych dni, czyli 3 dni od dnia następnego po oddaniu.

✔️ W każdej otwartej placówce zachowane będą wszelkie procedury i wytyczne dotyczące zapewnienia  bezpieczeństwa Czytelników.

Usługi i zasady korzystania z zasobów Biblioteki

✔️ W każdej placówce będzie można zamawiać materiały biblioteczne; podtrzymujemy usługę przewozu pomiędzy placówkami.

✔️ Odbiór i zwrot książek, audiobooków i filmów odbywa się tylko we wskazanych otwartych placówkach.

✔️ Wprowadzamy usługę telefonicznego zamówienia. W każdej placówce (w godz. 8:00-16:00) na Państwa telefon będzie czekał bibliotekarz, który przygotuje zamówienie do odbioru w dowolnej otwartej placówce.

✔️ Tak jak dotychczas materiały biblioteczne będzie można zamawiać drogą internetową (https://katalog.bibliotekabemowo.eu:444/opac/).

✔️ Zwiększamy liczbę wypożyczeń do 20 egzemplarzy.

✔️ Osoby powyżej 60 r.ż. będą mogły wypożyczać książki na 45 dni.

✔️ Filmy będą wypożyczane na 7 dni.

✔️ Pozostawiamy opcję rezerwacji książek i multimediów.

✔️ Książki wypożyczone po 9 marca będzie można zwracać bez dodatkowych opłat do 30 maja br.

✔️ Wydłużamy termin odbioru rezerwacji w placówce do 14 dni.

✔️ Wprowadzamy nowe wskazania odbioru zasobów bibliotecznych. Jeśli wybrana przez Czytelnika placówka nie została otwarta w pierwszym etapie – automatycznie zmieniona została na jedną z czterech dostępnych według następującego schematu:

• dotychczasowy punkt odbioru zamówień ustawiony był w Czytelni nr XVII – obecny to Wypożyczalnia nr 114
  • dotychczasowy punkt odbioru zamówień ustawiony był w Czytelni nr VIII lub w Wypożyczalnia nr 29 – obecny to Wypożyczalnia nr 38
  • dotychczasowy punkt odbioru zamówień ustawiony był w Punkcie Bibliotecznym nr 143 – obecny to Wypożyczalnia nr 114
  • dotychczasowy punkt odbioru zamówień ustawiony był w Punkcie Bibliotecznym nr 141 – obecny to Wypożyczalnia nr 119
  • dotychczasowy punkt odbioru zamówień ustawiony był w Wypożyczalni nr 113 – obecny to Punkt Biblioteczny nr 142, Spotykalnia – Biblioteka Sąsiedzka.
Do niedzieli, tj. 10 maja br. włącznie, Czytelnicy mogą dokonać korekty tego wyboru (spośród innych otwartych placówek).
✔️ Usługa dowozu do domu zostaje obecnie zawieszona.