Dotyczy:

Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

ul. Plutonu AK “Torpedy” 47
02-495 Warszawa
tel.: 22 882 43 00
e-mail: sekretariat@bpursus.waw.pl

Park Kultury 2021 w Dzielnicy Ursus

Biblioteka Publiczna w Ursusie, Fundacja Art oraz Urząd Dzielnicy Ursus, zapraszają na spotkania z kulturą w ramach projektu „Park Kultury 2021”, który jest kontynuacją cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem ubiegłorocznych edycji. Podczas eventów w parkach Dzielnicy Ursus na wielkiej scenie zobaczymy przedstawienia teatralne i taneczne, pokazy żonglerki oraz koncerty. Na młodszych uczestników czekać będą dodatkowo warsztaty plastyczne, gry i zabawy, animacje kuglarskie oraz konkursy. W „Parku książki” bibliotekarze zaproszą na pokaz gier edukacyjnych oraz kiermasz książek. Zachęcamy do wymiany bookcrossingowej.

Daty spotkań:

12.09.2021, godz. 15:00  – „Warszawskie historie dla małych i dużych” w Parku Achera. Na głównej scenie zobaczymy Kapelę Nicponie zaś na młodszych uczestników czekać będą gry RETRO, warsztaty plastyczne oraz pokaz gier edukacyjnych.

19.09.2021, godz. 15:00 – „Planeta Krasnali” w Parku Czechowickim. Na głównej scenie zobaczymy pokazy Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej z Julinka. Ponadto dla dzieci przygotowane zostaną warsztaty żonglerki i sztuczek magicznych, wyzwania plastyczne i gra terenowa z użyciem sprzętów domowych takich jak durszlak czy talerz.

26.09.2021, godz. 15:00 – „Mała galaktyka Yyy – czyli urodziny Stanisława Lema” w Parku Hassów. Na scenie głównej wystąpią brzuchomówca i Czocher. Każdy z uczestników zabawy będzie mógł wziąć udział w grze terenowej „Bajki robotów”, zbudować pojazd kosmiczny i wziąć udział w konkursie. Zachęcamy tez do przynoszenia przeczytanych książek i wymieniania ich podczas kiermaszu na stoisku Biblioteki.

Więcej informacji: Biblioteka Publiczna W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

instrumenty muzyczne i napis Park Kultury 2021. Poniżej program wydarzeń.