Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 101

ul. Ząbkowska 23/25
e-mail: wyp101@bppn.waw.pl

🇵🇪 „Peru- kraina różnorodności”- spotkanie podróżnicze

Biblioteka Publiczna im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy zaprasza na kolejne spotkanie klubu podróżniczego „Eskapada”.

Majówka w Peru? Tylko w Bibliotece!

Peru to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów w Ameryce Południowej i temat naszego majowego spotkania w klubie podróżniczym „Eskapada”.  Stanowi trzecie co do wielkości państwo na kontynencie, ustępując Brazylii i Argentynie. Stolicą kraju jest Lima – największe z miast, liczące znacznie ponad 8 milionów mieszkańców.

Podczas spotkania odwiedzimy największe miasta Peru: Limę, Cusco i Arquipę. Porozmawiamy o klimacie, symbolach, Inkach, lamach, kuchni oraz atrakcjach turystycznych, w tym tej najsłynniejszej czyli Machu Picchu.

Naszym przewodnikiem po Peru będzie wolontariuszka Katarzyna Czubak, która przez rok mieszkała w Peru i ma w zanadrzu wiele opowieści i ciekawostek z pierwszej ręki!

Spotykamy się:

Kiedy: 14 maja (wtorek) o godz. 17:30

Gdzie: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 101, ul. Ząbkowska 23/25

Wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie!