Piątka finalistów XI edycji Nagrody im. Kapuścińskiego

Znamy finałową piątkę nominowanych do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W tym roku to już XI edycja Nagrody, która przyznaje nagrodę autorowi najlepszego reportażu. Fundatorem Nagrody jest m.st. Warszawa.

W sobotę 28 marca 2020 Jury XI edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, łącząc się online, zdecydowało, że do trzeciego etapu konkursu przechodzi 5 książek:

  • Lars Berge, “Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo”, ze szwedzkiego przeł. Irena Kowadło-Przedmojska, wyd. Czarne, Wołowiec 2019.
  • Artem Czech, “Punkt zerowy”, z ukraińskiego przeł. Marek S. Zadura, wyd. Warsztaty Kultury, Lublin 2019.
  • Joanna Gierak-Onoszko, “27 śmierci Toby’ego Obeda”, wyd. Dowody na Istnienie, Warszawa 2019.
    Katarzyna KOBYLARCZYK, “Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”, wyd. Czarne, Wołowiec 2019.
  • Óscar Martinez, “Bestia. O ludziach, którzy nikogo nie obchodzą”, z hiszpańskiego przeł. Tomasz Pindel, wyd. Post Factum Sonia Draga, Katowice 2019.

Laureata XI edycji Nagrody Jury ogłosi w maju.

W tym roku do Nagrody zgłoszono 135 pozycji. Swoje publikacje nadesłało 30 wydawnictw, a 4 książki zostały wydane i przysłane przez ich autorów. Zgodnie z regulaminem konkurs składa się z czterech etapów. Po weryfikacji nadesłanych książek jurorzy typują 10 tytułów, a następnie 5 spośród nich.

W tym roku Gala Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, na której poznamy Laureata Nagrody, odbędzie się online. Organizatorzy Nagrody mają nadzieję spotkać się osobiście z Laureatem i Czytelnikami w innym terminie.

Dodatkowe informacje www.kulturalna.warszawa.pl oraz na profilu Nagrody.