Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej

Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej

Krzysztof Łoszewski

WydawcaBosz
Miejsce wydaniaOlszanica
Rok wydania2014
EAN (ISBN)9788375762310
Opis w Katalogu Centralnym

Zamiast butów nogawice, sakiewki w miejscu rozporka, peruki, koronki, muślinowe chusteczki, żaboty, pióra, czapeczki, kapelusze, dwurzędowe marynarki, futra, broszki, afro i szalone stylizacje lat 60., mężczyźni na obcasach i w sukienkach… Wszystko już było. Co jeszcze może się wydarzyć w modzie męskiej?

Najnowsza książka Krzysztofa Łoszewskiego Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej to niezwykle ciekawe spojrzenie specjalisty na świat mody męskiej od początków jej istnienia do czasów współczesnych. Znany projektant mody i stylista, autor dwóch bestsellerów: Dress code’u i Smart casual’u, z charakterystyczną dla siebie lekkością pióra i bezpośredniością przekazu, przemierza kolejne etapy rozwoju mody męskiej, pokazując zarówno jej zmiany, jak i wpływ na dzisiejszy strój mężczyzny i nowoczesną męską modę.

Krzysztof Łoszewski proponuje niecodzienną podróż w czasie: od przepaski na biodrach, przez spektakularne zmiany XIX wieku, po wiek XXI – nie wyłączając wpływu kina niemego, jazzu i prohibicji międzywojnia, szalonej rewolucji popkulturowej w rytmie rock’n’roll lat 50., inwazji koloru lat 60., karuzeli trendów lat 70., oraz narodzin kreatorów mody ostatnich dekad. Autor z sukcesem poszukuje pośrednich i bezpośrednich zależności społeczno-kulturowych w kolejno nadchodzących inspiracjach modowych w Polsce i na świecie. Wyjaśnia między innymi, kiedy i dlaczego mężczyźni zamienili spódnice na spodnie, chusty na krawaty, frak na garnitur, a także dlaczego zrezygnowali z pończoch, peruk i koronek.

Książka ta nie jest typowym wykładem historycznym – jest opowieścią o tym, co prowokowało zmiany, intrygowało, co było i jest modne!