Serce jak smoła

Serce jak smoła

Robert Galbraith

WydawcaWydawnictwo Dolnośląskie
Miejsce wydaniaWrocław
Rok wydania2022
EAN (ISBN)9788327163417
Opis w Katalogu Centralnym

Szósty tom opowieści o dochodzeniach londyńskiego detektywa Cormorana Strike’a pióra skrywającej się pod pseudonimem J.K. Rowling. Tym razem ta sprawna pisarka zabiera czytelnika w świat cyberprzemocy.

Miłośnicy serii o Cormoranie Strike’u i Robin Ellacott znajdą w tej pozycji wszystko to, co cenili od samego początku: sprawną narrację, zawiłą intrygę, ciekawe postaci i opis ich przedziwnej relacji. Rowling umiejętnie prowadzi czytelnika przez kolejną sprawę kryminalną, pełną zagadkowych morderstw i internetowego hejtu. Pretekstem opowiedzenia o zgubnych skutkach cyberprzemocy staje się dla autorki opowieść o twórczyni popularnej kreskówki, która pada ofiarą najpierw ataków internetowych, a potem – morderstwa. Para detektywów zagłębia się coraz mocniej w cyberświat, odkrywając dziwne powiązania i wewnętrzną walkę wielbicieli i przeciwników zdobyczy nowoczesności.

Autorka przeplata fabułę rozbudowanymi fragmentami czatów internetowych, których lektura może nie być najłatwiejsza. Książka – choć nie jest najlepsza w całym cyklu – bez wątpienia zainteresuje miłośników serii i zapewni im długą, wciągającą lekturę.