Z Brugii do Gdańska – Sąd Ostateczny Hansa Memlinga

Rok wydania2017
EAN (ISBN) 978-83-63185-42-8
Opis w Katalogu Centralnym

Książka wydana przez Muzeum Narodowe w Gdańsku jest przewodnikiem muzealnym dla dzieci. Opowiada historię jednego obrazu Hansa Memlinga – Sąd ostateczny. Czytelnik poznaje średniowieczne Niderlandy, warsztaty Brugii i cenne wyroby tamtejszych rzemieślników oraz losy samego Hansa Memlinga. Dzieci dowiadują się jak wyglądała praca średniowiecznego artysty malarza, kto zamawiał obrazy i jakich materiałów plastycznych używano do ich wykonania. Autor w przystępny sposób wyjaśnia podstawowe pojęcia z dziedziny historii sztuki i architektury sakralnej, opisuje tematykę obrazu. Burzliwe losy arcydzieła są doskonałą kanwą ciekawej opowieści pięknie zilustrowanej przez Joannę Czaplewską.  Książka została wydana w wersji dwujęzycznej – polskiej i angielskiej.