Zwierzęta wśród nas. Jak zwierzęta czynią nas ludźmi

Zwierzęta wśród nas. Jak zwierzęta czynią nas ludźmi

John Bradshaw, tłum. Maria Borzobohata-Sawicka

WydawcaWydawnictwo Czarna Owca
Miejsce wydaniaWarszawa
Rok wydania2019
EAN (ISBN)9788380159174
Opis w Katalogu Centralnym

“Kiedy więc ludzie uznali, że są lepsi od zwierząt? Prawdopodobnie w tym samym czasie, kiedy społeczeństwa zaczęły budować podziały klasowe. Akceptacja idei udomowienia i zwierzchnictwa nad zwierzętami nastąpiła zapewne w wyniku zmiany w sposobie postrzegania przez ludzi siebie nawzajem, która zaszła ponad 10 tysięcy lat temu. Zakładamy, że większość społeczności łowców – zbieraczy była egalitarna, co wnioskujemy na podstawie znajomości więzi łączącej przedstawicieli takich społeczności istniejących współcześnie.”

Autor kultowych poradników Zrozumieć psa, Zrozumieć kota i Naucz się kocie wyjaśnia, dlaczego mieszkanie pod jednym dachem ze zwierzętami od zawsze stanowi nieodłączny element człowieczeństwa. W swojej oryginalnej i niezwykle wciągającej książce John Bradshaw przygląda się często sprzecznym relacjom łączącym ludzi ze światem zwierząt.
Autor będący jednym z najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie antropozoologii udowadnia, ze nasze relacje ze zwierzętami stanowią nieodłączna cześć ludzkiej natury. Sympatia do zwierząt stanowiła ważny element naszej ewolucji, a dziś, pozbawieni obecności tych stworzeń, ryzykujemy utrata istotnej części samych siebie.