Dotyczy:

Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych nr 115 “Poliglotka”

ul. Nowolipki 21
01-005 Warszawa
tel.: 22 838 00 52
e-mail: poliglotka@bpwola.waw.pl

Poliglotka – nowa lokalizacja Wypożyczalni Zbiorów Obcojęzycznych nr 115 w Warszawie

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zaprasza do zmodernizowanej, nowej lokalizacji Wypożyczalni Zbiorów Obcojęzycznych nr 115 – Poliglotka będącej centrum edukacyjno-kulturalnym propagującym różne języki oraz kultury.

Biblioteka dysponuje księgozbiorem w 14 językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim, czeskim, szwedzkim, chińskim, duńskim, norweskim, fińskim, ukraińskim oraz z obszaru krajów Beneluxu – niderlandzkim.

 

Zbiory książek liczą blisko 8 000 woluminów, ponad 400 filmów i seriali oraz blisko 600 audiobooków. Zbiory obejmują książki z zakresu literatury pięknej i popularnonaukowej zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Audiobooki dostępne są przede wszystkim w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz włoskim. Wolny dostęp do półek umożliwia samodzielny dobór literatury, natomiast księgozbiór podręczny udostępniany jest w czytelni. 

 

Swoje miejsce mają też czasopisma obcojęzyczne o bogatym wachlarzu tematycznym, od opiniotwórczych tygodników począwszy, przez prasę dla kobiet na dwumiesięcznikach edukacyjnych kończąc.

Priorytetem w działaniu Poliglotki, są potrzeby jej użytkowników, na które składa się oferta kursów językowych. Kursy realizowane są poprzez dofinansowanie w ramach projektów oraz dzięki wolontariuszom.

 

Placówka gromadzi także szeroki wybór podręczników i audiokursów do nauczania języków oraz podręczniki do nauki języka polskiego dla cudzoziemców. Kursy do nauki języków obcych oraz lektury uproszczone na różnych poziomach znajomości języków z nagraniami na płytach CD, wspomagają podczas czytania zrozumienie tekstu i prezentują prawidłową wymowę.

 

Biblioteka promuje swoją działalność w mediach społecznościowych (Facebook oraz Instagram), które są całkowicie administrowane przez pracowników biblioteki.

Nowa przestrzeń to dużo większa sala, na której są eksponowane zbiory, to także miejsce zachęcające do przeczytania na miejscu prasy czy sala do zajęć dydaktyczno-animacyjnych. Placówka wyposażona jest w wygodne pufy, atrakcyjne siedziska, tablicę multimedialną, rzutnik a także niezwykle oryginalne tablice do eksponowania prac młodszych Czytelników. 

 

W swojej Biblioteka przygotowała: klub dyskusyjny prowadzony w języku angielskim przez wolontariuszy, kursy językowe dla obcokrajowców, ze szczególnym uwzględnieniem osób z Ukrainy, a także zajęcia animacyjne dla dzieci w języku angielskim oraz współpracę z pobliskimi przedszkolami oraz szkołami.

Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych nr 115 „Poliglotka” mieści się w Warszawie przy ul. Nowolipki 21.