Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

Poznaj Arduino. Warsztaty online na Mokotowie

Czy zastanawialiście się kiedyś nad działaniem fotokomórki, albo syreny alarmowej? A może chcecie w przyszłości stworzyć swój własny projekt elektroniczny? Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI zaprasza na zajęcia, które pomogą odpowiedzieć na te pytania.
ARDUINO to najpopularniejszy zestaw do nauki podstaw elektroniki i kodowania. Potrzebne nam będą: bezpłatne oprogramowanie, płytka z mikrokontrolerem oraz układem wejść i wyjść, zestaw przewodów połączeniowych i odbiorników (diody, rezystory, włączniki, dzwonek, silniczek, czujniki itp.). Wszystkie te komponenty wypożyczycie od nas na czas trwania kursu (obowiązuje kaucja 50 zł). Do zajęć niezbędny jest pobadto zestaw komputerowy i dostęp do Internetu. Ponadto na komputerze należy zainstalować bezpłatną platformę programistyczną.

Spotykamy się online raz w tygodniu, w czwartki (15,22,29 kwietnia i 6 maja 2021 r.) o godzinie 16.00.

Tematyka zajęć jest następująca:
– „Ale o co chodzi?”. Wprowadzenie do Arduino.
– „Zamrugaj do mnie”. Sterujemy diodą LED.
– „Nie rycz proszę”. Syrena alarmowa.
– „Nie ściemniaj”. Jak to jest z fotokomórką?

Zajęcia przeznaczone są dla osób od 11 roku życia, które nie mają doświadczenia w programowaniu i sterowaniu urządzeniami elektronicznymi, a chciałyby poznać ich podstawy i spróbować zaprzyjaźnić się z ich tajnikami.

Zajęcia są bezpłatne, odbywają się na platformie Zoom. Szczegółowe informacje dotyczące platformy, jak również link do Zooma przesyłamy na adres mailowy podany przy zapisie na zajęcia.

Ważne: wypożyczenia zestawu Arduino mogą dokonać wyłącznie osoby, zarejestrowane jako czytelnicy Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i nie mają zaległych zobowiązań wobec Biblioteki.

Szczegóły i zapisy na stronie: www.mbddim.pl
Link do rejestracji: https://tiny.pl/r26d5
Organizator: Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul Tyniecka 40a, 02-621 Warszawa

Arduino-zającia on-line