Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

Projekt Regał czyli spotkania z książką autorską na Mokotowie

“Regał – spotkania z książką autorską”, to kolekcja książek jeszcze niewydanych. To pojedyncze egzemplarze stworzone przez studentów kierunków artystycznych. Na wystawie można zobaczyć “Książkę do zasypiania”, “Raj dla stopy”, “Cudaczka” czy “Przygody Jelonka Józia”. Jest to część zbioru wyjątkowych książek.

Pomysłodawczyni wystawy, Dominika Chojnacka-Czerniak w swojej rozprawie doktorskiej pisze: “Regał powstał, by książki autorskie mogły żyć, bo książka to nie jest wyabstrahowany obiekt. Jej miejsce jest w rękach odbiorcy, jej zadaniem jest dotrzeć do czytelnika, przekazać coś ważnego i zostawić ślad – zainspirować, poruszyć, wciągnąć. A to nie jest możliwe, gdy książka nie jest dostępna w bibliotece czy księgarni. A raczej nie było to możliwe do tej pory, bo Regał próbuje odwrócić reguły tej gry”.

Wystawę można oglądać w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI do końca roku 2019!

Wstęp wolny.

Projekt Regał